Orbitrol jest to zawór skrętu, który został wprowadzony w celu zwiększenia efektywności i stabilności poruszania się takich urządzeń jak ciągniki, koparki czy ładowarki. Orbitrol przy zastosowaniu hydrauliki siłowej, przekazuje moment skrętu bezpośrednio do kół urządzenia.

Jak działa Orbitrol

Zawór skrętny wykorzystuje ciśnienie cieczy, która jest do niego podawane zamieniając je w energię mechaniczną. W ten sposób, energia ta powoduje skręt kół w ciężkich pojazdach, co  pozwala manewrować nimi nawet na grząskim i zapadającym się terenie.

Awarie siłowników hydraulicznych

Siłownik hydrauliczny, jak każdy element układu hydrauliki siłowej może ulec uszkodzeniu. Aby tego uniknąć niezbędne jest dokonywanie regularnych przeglądów i konserwacji. Naprawa siłowników hydraulicznych czasem jest jednak konieczna. Jeżeli musisz wykonać taką czynność, to najlepiej abyś zlecił ją specjalistom.

Specjalistyczne naprawy w Hydrobig

Firma Hydrobig posiada niezbędny sprzęt, wyszkolonych pracowników oraz lata doświadczeń, które umożliwiają jej zrealizowanie usług w zakresie naprawy siłowników hydraulicznych. Nie ryzykuj poważniejszego uszkodzenia swojego siłownika. Każda awaria grozi jego zniszczeniem, naprawę powierz specjalistom.

Zastosowanie pompy zębatej

Pompy zębate są jednym z głównych rodzajów pomp, które wykorzystuje się w hydraulice siłowej. Ich powszechne zastosowanie wynika z dużej uniwersalności oraz skuteczności pracy. Pompa zębata to urządzenie, w którym za przepompowywanie cieczy odpowiedzialne są zęby współpracujących ze sobą kół zębatych. Mogą one pompować ciecz w dwóch kierunkach.

Zalety pomp zębatych

Pompy zębate mają sporo zalet, jedną z najważniejszych z nich jest skuteczność działania i efektywność pracy, nawet przy bardzo wysokiej lepkości cieczy. Są one odporne na uszkodzenia, a tym samym doskonale sprawdzają w układach hydraulicznych, które pracują pod dużym obciążeniem.