Pompa hydrauliczna jest jednym z najbardziej newralgicznych elementów całej instalacji w hydraulice siłowej. Jej zadaniem jest przepompowywanie cieczy pod ogromnym ciśnieniem i dostarczanie jej ze zbiornika bezpośrednio do siłowników hydraulicznych.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pomp hydraulicznych, a każdy z nich ma wady i zalety. Każdy wymaga innego serwisowania oraz specjalnych przeglądów.

Regularny przegląd i konserwacja

Podobnie jak w przypadku samochodów, tak samo w przypadku pomp rozwiązaniem, które gwarantuje wieloletnie użytkowanie urządzenia, jest regularny przegląd oraz jego konserwacja.

Pompa hydrauliczna tłokowa czy każdy inny rodzaj pompy wymaga regularnych przeglądów, podobnie jak Twój samochód, którym regularnie się poruszasz. Pamiętaj bowiem, że pompy pracują przy bardzo dużych obciążeniach mechanicznych, co ma wpływ na ich stan techniczny.

Przegląd i konserwacja opiera się głównie na kontroli stanu technicznego, uzupełnieniu olejów, przesmarowaniu niezbędnych łożysk oraz kontroli uszczelniaczy. Te ostatnie pełnią bardzo ważną funkcję. Każda awaria lub uszkodzenie uszczelniacza może doprowadzić do poważnej awarii całej pompy, długiego przestoju i sporych kosztów.

Naprawa pomp hydraulicznych

Pompa hydrauliczna to urządzenie, które się zużywa. Długotrwała, wymagająca praca, sprawia, że pompa co jakiś czas musi być naprawiana. Naprawa pomp hydraulicznych wymaga sporej wiedzy,  odpowiednich narzędzi i sprzętu. Jeżeli nadejdzie taka konieczność, oddaj swoją pompę pod opiekę specjalistów z HYDROBIG.

Profesjonalna hydraulika siłowa

Specjalistyczny sprzęt do hydrauliki siłowej, aby był w pełni wykorzystany, musi być obsługiwany przez fachowców, konserwowany, poddawany przeglądom. Jeżeli szukasz profesjonalnej firmy, nie wpisuj w Google: „hydraulika siłowa naprawa” tylko od razu odwiedź naszą stronę: http://hydrobig.pl/ i skontaktuj się z nami bezpośrednio.