Czy twoja skóra łuszczy się albo pojawiły się na niej zaczerwienienia? A może masz szorstka skórę na ramionach? Dlatego zastanawiasz się nad tym, jak skutecznie pielęgnować ją? Jakim rodzajem jest cera wrażliwa naczynkowa?

Cera wrażliwa naczynkowa – czym jest?

Cera wrażliwa naczynkowa jest jedną z najbardziej podatnych na uszkodzenia. Dlatego, że naczynia krwionośne są położone płytko pod skórą i reagują gwałtownie na działanie czynników zewnętrznych np. promieniowania UV, kosmetyki, spożywanie alkoholu lub ostrego jedzenia. Najczęściej objawy na cerze wrażliwej naczynkowej pojawiają się w okolicy policzków, nosa, brody oraz czoła. Mogą mieć postać plam oraz rumieni, które uporczywie swędzą oraz pieką,

Cera wrażliwa naczynkowa – kosmetyki

Właściwa pielęgnacja cery wrażliwej naczynkowej ma ogromne znaczenie, ponieważ pozwala na zapobiegnięcie wielu objawom i podrażnieniom. Jej podstawą jest stosowanie kosmetyków, które zawierają składniki o działaniu regenerującym, nawilżającym oraz natłuszczającym. Świetnie sprawdzą się produkty do cery naczynkowej z aktywnymi składnikami: naturalnymi olejami, masłem shea, witaminą E oraz wodą siarkową. Kosmetyki do pielęgnacji cery wrażliwej naczynkowej powinny być delikatne. Zrezygnuj z tych, które w swoim składzie zawierają alkohol oraz substancje zapachowe. Przy cerze naczynkowej warto stosować pianki, emulsje, balsamy oraz kremy. Pielęgnacja cery wrażliwej naczynkowej pomaga w pozbyciu się nieprzyjemnych dolegliwości.