Czy masz problem z powodu nietrzymania moczu? Albo cierpisz z powodu dolegliwości związanych z układem rozrodczym? Dlatego zastanawiasz się nad tym, czy lepiej jest skorzystać z pomocy ginekologa Jaworzno lub urologa Jaworzno? Co leczy urolog, a co ginekolog? Sprawdzamy poniżej.

Co należy do kompetencji urologa Jaworzno?

Urolog zajmuje się leczeniem chorób układu moczowo – płciowego. U mężczyzn są to choroby związane z układem płciowym: wodniak jądra, stulejka, wnętworstwo Urolog Jaworzno leczy także przerost prostaty, czyli gruczołu krokowego, problemy z erekcją oraz impotencją, Podczas konsultacji lekarz urolog przeprowadza szczegółowy wywiad oraz niezbędne badania i USG. Urolog Jaworzno specjalizuje się także w konsultowaniu badania nasienia m.in. seminogram, HBA, MAR test, chromatyna plemnikowa i inne oraz przeprowadza diagnostykę andrologiczną.

Czym zajmuje się  lekarz ginekolog Jaworzno?

Ginekolog Jaworzno jest specjalistą, który zajmuje się wykrywaniem i leczeniem chorób narządów płciowych u kobiet. Także prowadzi ciążę i poród. Do chorób, które może wykryć ginekolog należą m.in.:

·         Zmiany zapalne spowodowane infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi

·         Guzy zlokalizowane w obrębie narządu rodnego np. mięśniaki, torbiele oraz nowotwory złośliwe,

·         Infekcje pochwy

·         Niepłodność

·         Zespół policystycznych jajników

·         Zapalenie przydatkówCierpisz z powodu dolegliwości związanych z układem płciowym? Koniecznie skorzystaj z pomocy  specjalistów urologa Jaworzno lub ginekologa Jaworzno.